2012 Star Eastern Hemisphere Championship w Gdyni!!!

Dosłownie przed chwilą dostałem oficjalną informację z ISCYRA, czyli Międzynarodowego Związku klasy Star, że przyszłoroczne regaty o Mistrzostwo Wschodniej Półkuli w klasie Star (Star Eastern Hemisphere Championship) odbędą się w Gdyni w terminie od  29 czerwca do 8 lipca.

Cieszę się tym bardziej, gdyż sam prowadziłem pierwsze rozmowy z ISCYRA na temat możliwości organizacji tej imprezy w naszym mieście. Kiedy pojawiło się już zielone światło z USA sprawa została przejęta przez organizatora imprezy YK Stal Gdynia i Marka Gałkiewicza, którzy to jak widać doprowadzili sprawę do szczęśliwego finishu-gratulacje Marek!

Dla nas wszystkich, czyli pasjonatów żeglarstwa będzie to pierwsza okazja zobaczenia większej floty Starów w Gdyni. Jest to wyśmienita wiadomość dla ciągle rosnącej grupy zawodników w Polsce, z których część nie ma czasu i determinacji by startować w regatach zagranicznych. Teraz będziemy mieli duże regaty na naszym wybrzeżu i szansę goszczenia najlepszych zawodników niemalże w przededniu Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Dla wszystkich, którzy pierwszy raz spotkali się z nazwą Eastern Hemisphere Championship szybkie wyjaśnienie. EHC to poza mistrzostwami świata i Europy jedna z najważniejszych imprez w kalendarzy klasy Star. Analogicznie na zachodniej półkuli odbywają się Star Western Hemisphere Championship. Zawody EHC często określane są jako „spring europeans”, chociaż jak przykład gdyńskiej imprezy pokazuje nie zawsze odbywają się wiosną. W każdym razie duża i ważna imreza przed nami i szansa by na własnych wodach pościgać się z najlepszymi.

 

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*