Gdynia na Fali

Już jakiś czas temu pisałem o inauguracji programu popularyzacji żeglarstwa, który zainaugurowaliśmy w Gdyni.

Gdynia od lat szczyciła się mianem „żeglarskiej stolicy Polski”. Nadszedł czas, żeby spróbować sprostać tym składanym  nieco na wyrost deklaracjom.

Na szczęście włodarze miasta doszli do podobnych wniosków i po kilkunastu miesiącach namów, przekonywań i dość burzliwych dyskusji program doczekał się swojego oficjalnego startu. Nastąpiło to wczoraj w gdyńskim Infoboxie, gdzie razem z Prezydentem Gdyni, Panem Wojciechem Szczurkiem, Beatą Szadziul-pełnomocnikiem Prezydenta ds rodziny i Marcinem Czajkowskim, olimpijczykiem w klasie 49er mieliśmy możliwość goszczenia dziennikarzy i zaproszonych gości na konferencji poświęconej programowi. 

Razem z Marcinem otrzymaliśmy z rąk Prezydenta Szczurka nominacje na Ambasadorów programu. Jest to dla nas wyjątkowe wyróżnienie i docenienie naszych dotychczasowych osiągnięć oraz roli w promowaniu naszego miasta. W naszej nowej roli będziemy koordynować merytorycznie część społeczną programu. W jej ramach naszym celem jest nie tylko promocja żeglarstwa regatowego i przybliżenie oferty gdyńskich klubów najmłodszym beneficjentom naszego programu i ich rodzicom. Duży nacisk pragniemy położyć na promocję żeglarstwa jako stylu życia, hobby, pasji i sposobu na spędzanie wolnego czasu wśród tych nieco starszych, gimnazjalistów i licealistów-dla których już nieco za późno żeby myśleć o karierze zawodowego sportowca. 

Już w połowie września rozpoczynamy cykl spotkań w gdyńskich szkołach, którym zostanie objęta w początkowej fazie grupa ponad 3000 uczniów. Cieszę się bardzo z deklaracji Prezydenta Szczurka o długofalowych planach związanych z żeglarską edukacją w Gdyni. Nasze położenie geograficzne i liczne sukcesu gdyńskich żeglarzy są wyjątkowym podłożem do rozwoju tej inicjatywy. 

Oczywiście jako aktywni sportowcy nie mogliśmy pominąć aspektu regatowego w naszym projekcie. W porozumieniu z Urzędem Miasta powołaliśmy Gdynia Sailing Team, czyli grupę najlepszych (ale już niezmiernie utytułowanych) gdyńskich żeglarzy, którzy mogą liczyć na wsparcie Miasta oraz Ambasadorów projektu podczas swoich startów. Do GST powołaliśmy tegorocznych Mistrzów Europy (Filip Ciszkiewicz-Laser Radial i Tytus Butowski-Optimist) oraz Mistrzów Polski (Aleksandra Melzacka i Mikołaj Staniul, oboje Optimist).

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*